MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Karmstol 5133498
*
nr 513 3498
Karmstol
Ek/Skinn, Asko, Finland
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 mars 2008
kl 17:49:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/3 17:25:03
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Märthaskolan
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asko europa europeisk finland karmstol karmstolar läder norden nordeuropa nordisk skinn stol stolar
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
5220 Clubfåtölj
Läder
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:54
-
4257 Fåtölj
Carl Malmsten (1888-1972), Sverige.
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:06
-
5199 Fåtölj
Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Farmor
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:50
-
5090 Fåtölj
Howard modell
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:35
-
5254 Fåtölj
Pernilla, med fotpall, Bruno Mathsson (1907-1988),..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:41
*
Karmstol
nr 513 3498
Karmstol
Ek/Skinn, Asko, Finland
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 mars 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/3 17:25:03 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Märthaskolan
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asko europa europeisk finland karmstol karmstolar läder norden nordeuropa nordisk skinn stol stolar
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47 -
5220 Clubfåtölj
Läder
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:54 -
4257 Fåtölj
Carl Malmsten (1888-1972), Sverige.
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:06
-
5199 Fåtölj
Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Farmor
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:50 -
5090 Fåtölj
Howard modell
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:35 -
5254 Fåtölj
Pernilla, med fotpall, Bruno Mathsson (1907-1988),..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:41